125 година од рођења Десанке Максимовић

У понедјељак, 21. августа, у дворишту библиотеке са почетком у 19.00 часова биће уприличено поетско-музичко вече којим ће бити обиљежено 125 година од рођења Десанке Максимовић. У програму учествују Уна Дејановић и Драгана Миливојша. Стихове великана наше и свјетске књижевности Десанке Максимовић, Марка Милошевића, Лазе Костића, Владислава Петковића Диса, Душка Радовића, Мике Антића, Велимира Рајића и Жака Превера говориће Драгана Миливојша, док ће најпознатије музичке нумере настале на поезији Душка Трифуновића, Бранка Радичевића, Алексе Шантића и Десанке Максимовић, отпјевати и одсвирати Уна Дејановић. Манифестацију под називом "У сумрак љетне вечери..." преносићемо уживо на Фејсу и Јутјубу библиотеке а улаз је слободан. Добро дошли!

125година