2 ВИЈЕКА ОД РОЂЕЊА Ф. М. ДОСТОЈЕВСКОГ У БИБЛИОТЕЦИ

11. новембра 2021. године, свечаним отварањем изложбе књига, фотографија и електронских књига, библиотекар Маја Дејановић аутор изложбе, описала је мултимедијалним приступом живот и књижевно стваралаштво најчитанијег писца свих времена, класика руске књижевности Фјодора Михаиловича Достојевског.

У свијету се обиљежава овај посебан јубилеј а у Москви, граду гдје се родио овај великан, је организовано око 200 догађаја (изложби књига, предавања, ексукрзија, округлих столова и слично). Централна банка Русије је издала сребрну монету у част двјестогодишњице рођења писца а у близини Кремља отворен је новоподигнути споменик младом Достојевском. Такође је отворен и реконструисани музеј „Московски дом Достојевског“ који се двије године обнављао у маринијској болници за сиромашне, гдје се родио Достојевски и гдје је провео дјетињство а гдје је његов отац Михаил Андрејевич радио као војни хирург.

Изложбу посјетиоци могу погледати до 18. новембра.

У наставку доносимо пар фотографија са свечаног отварања, аутора Милене Ерцег.